54 відгуків
ОДЕСЬКИЙ КАМ'ЯНИЙ КАР'ЄР РАКУШНЯКА
+380 (98) 784-68-38
+380 (50) 556-97-25

Камінь ракушняк ⋆

КАМІНЬ РАКУШНЯК ОДЕСЬКИЙ КАР'ЄР.

Ракушняк Одеський. Все більше приватних будівельників звертають увагу на екологічні характеристики будівельних матеріалів і технологій. Саме тому зростає популярність природного матеріалу каменю ракушняка.

Цей будівельний матеріал, що здавна відомий і особливо популярний в південних районах, називають ракушняк, черепашник, «ракушка». Більш щільні породи того ж походження і складу — вапняк і мармур. У назві ракушняка відображена його конструктивна суть: всі вапняки — органічного походження, а ракушняк — пористий вапняк — складається в основному з раковин молюсків та інших морських організмів.

Процес його формування тривав не один мільйон років. Прибережні території були залиті морем, залишки мікроорганізмів і молюсків падали на дно і залишалися в морському піску. З часом вода відступила, піщані мілини поступово вкрилися шаром ґрунту, який став своєрідним пресом, під яким і утворилася щільна порода.

Ракушняк — це м'який, пористий камінь жовтого, рудо-жовтого або світло-коричневого кольору. Матеріал для будівництва випилюють з масиву породи, отримуючи камені у формі прямокутного паралелепіпеда. Вони легкі, але досить міцні для зведення несучих стін будівлі висотою до трьох поверхів. Пориста мікроструктура черепашнику, заповнена повітрям, забезпечує йому відмінні тепло - і звукоізоляційні властивості ракушняка.

Властивості і характеристики ракушняка як лад матеріалу

За зовнішніми ознаками будівельний камінь ракушняк ділять на дві групи: жовтий, що має межу міцності при стисненні 5-15 кг/см2, і білий, з межею міцності при стисненні 10-20 кг/см2. Хімічний склад ракушняка постійний і не залежить від родовища. Крім того, це матеріал з яскраво виражену шаруватість.

Основні плюси і гідності ракушняка — низька теплопровідність, висока паропроникність, хороші звукоізоляційні властивості і екологічність.

Завдяки пористій структурі камінь вільно «дихає» і зайва волога просто витісняється, не руйнуючи його. У будинку з черепашнику завжди сухо, так як волога, що утворилася всередині, проходить крізь стіни, а самі вони, якщо намокнуть, швидко висихають. Влітку в такому будинку прохолодно, а взимку тепло. Матеріал не гниє і не горить, однак під впливом високої температури вигорає і руйнується. До його переваг можна віднести і невисоку ціну. Так, стіна з ракушняка приблизно на 20% дешевше такої ж з пінобетону і майже в два рази дешевше цегляної. Низька теплопровідність і хороші звукоізоляційні властивості ракушняка пов'язані з наявністю повітряних пір. Пористість матеріалу, яка може бути різною (22-70%), обумовлює його невисоку щільність і легкість. Його об'ємна вага ракушняка становить 700-2 300кг/м3. У будівництві використовують кілька марок ракушняка різної міцності — від М10 до М35.

Застосування одеського ракушняка в будівництві

Широкі можливості застосування черепашнику цілком можна віднести до його переваг.

Так, цей камінь можна використовувати для:

зведення несучих стін і перегородок;
зведення стін мансардних поверхів, для яких потрібна легкість;
в якості утеплювача усередині або зовні стін з цегли чи інших матеріалів;
зовнішнього і внутрішнього облицювання стін будівель;
декоративних елементів в інтер'єрах будівель;
цілей ландшафтного дизайну;
зведення парканів, підпірних стінок і т. п.

Можливості ракушняка як будматеріалу

Щільний черепашник можна відшліфувати і обробити
Роблячи камін, черепашник поєднують з вогнетривким цеглин
Ракушняк ― недорогий і гарний матеріал для будівництва парканів
З ракушняка легко вирізати блоки для арочних прорізів
Фактура ракушняка виділяється на тлі інших каменів
Ефектно виглядає стіна з шліфованого і необробленого каменю


З користю для здоров'я – екологічні характеристики ракушняка

Хоча переваг у ракушняка чимало, унікальність йому надають насамперед екологічні характеристики. Так, він володіє природним радіаційним фоном близько 13 мкрг/год при допустимій природного нормі 25 мкрг/год. Більше того, це єдиний у світі матеріал, який на 100% не пропускає радіаційне випромінювання. До того ж він абсолютно інертний і не вступає в реакцію з речовинами, що містяться в інших будівельних і оздоблювальних матеріалах. А ще, як показує досвід, в будівлях з цього каменю не заводяться гризуни.

Стіни з ракушняка збагачують повітря йодом, сіллю і мають бактерицидні властивості (якщо стіна багатошарова, корисно, щоб шар черепашнику був звернений всередину будинку). А ще цей камінь не викликає алергічних реакцій. У будинках з ракушняка піднімаються настрій і життєвий тонус, а також поліпшується загальний стан організму.

Крім того, щебінь і пісок з ракушняка — хороші заповнювачі для легких бетонів. Використовують його і в виробництві вапна, а також інших в'яжучих матеріалів. Єдине, що не можна робити з ракушняка, печі, каміни і димоходи.

Легкість обробки цього матеріалу дозволяє робити з нього різні архітектурні елементи: закруглені стіни, арки і т. п. В силу високої зносостійкості щільні сорти каменю ракушняка підходять для облицювання сходових маршів, терас і ганків. Наприклад, сходи, відлиті з бетону, можна облицювати плиткою з черепашнику.

КАМІНЬ РАКУШНЯК ОДЕСЬКИЙ КАР'ЄР РАКУШНЯК ВИЩИЙ СОРТ.

ОДЕСЬКИЙ РАКУШНЯК . Строй центр реалізує три основні марки ракушняка М-15, М-25, М-35. Вони добуваються з різних пластів породи, тому мають різну пористість, колір і міцність. Найменшу щільність і саму велику пористість має марка М-15 або жовтяк, як її називають в будівельній сфері. З неофіційної назви стає ясно, що камінь цієї марки черепашнику характеризується яскраво вираженим світло-жовтим кольором. Його фізико-механічні властивості – легкість, невелика щільність і міцність, дозволяють використовувати його в будівництві нескладних об'єктів, як правило, не вище двох поверхів. Перегородки, огорожі, одноповерхові житлові будинки – це основна сфера застосування М-15.

Кілька щільніше є черепашник марки М25. Вмісту піску в ньому менше, а значить у нього більш однорідна, міцна структура – при падінні, він не розколюється на три і більше частин, як камінь М-15. Це говорить про його достатній щільності. Дана марка ракушняка – найбільш популярна в будівництві несучих стін, перегородок у багатоповерхових об'єктах. Вона використовується в зведенні будинків на основі залізобетонного каркасу. Камінь М25 характеризується світлим, сіро-жовтим відтінком.

У порівнянні з зазначеними марками М-35 характеризується найбільшою міцністю. Ракушняк цієї марки важкий, у нього практично немає піску, і він залишається цілим при падінні – такі якості дозволяють вільно використовувати його в пристрої фундаменту, цокольних поверхів, підвалів, ну і, звичайно ж, стін перших поверхів.

Крім зазначених марок каменю черепашнику, ми пропонуємо своєму споживачеві елітний камінь ― М25 еліт і облицювальний елітний камінь. Ці марки характеризуються найвищою міцністю і найвищою якістю в контексті фактури, однорідності структури. Ракушняк елітних марок часто застосовується в оздоблювальних роботах, у дизайні інтер'єрів, в ландшафтному дизайні поряд із завданнями в будівництві. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner